środa, 10 lipca 2013

Postaw sobie cel!Największą zmorą moich kosmetycznych zapasów okazały się  masła i balsamy do ciała. Nie dość, że mają duże pojemności i zużywają się długo, to nie zawsze miałam ochotę na używanie ich. Dodatkowo wizja ponad 30 pudełek wcale mnie nie śmieszyła. Co innego żel pod prysznic, szampon - idą praktycznie jak woda. Ale hola hola... To, że coś zużywa się wolno nie znaczy, że ma psuć bilans i zalegać na półkach. Co prawda już od bardzo dawna - dokładnie od marca (w lutym kupiłam ostatni balsam) nie kupiłam żadnego smarowidła, ale i tak mało co ruszało się w tej kategorii. Więcej było ponapoczynanych pudełek ze smarowidłami niż zdenkowanych opakowań. 
Wzięłam pod lupę tą kategorię i postanowiłam zużywać miesięcznie co najmniej jedno opakowanie balsamy/masła. Wiadomo, że jeśli pojemność będzie duża (np. 500 ml) balsam może zużywać się dłużej. Chodziło jednak o systematyczność w balsamowaniu się i zużywanie jednego opakowania po drugim a nie kilku naraz. Akcję rozpoczęłam z początkiem lipca i  mam już pierwsze rezultaty tego postanowienia! Przez 10 dni lipca udało mi się zużyć już 2 masełka do ciała. Nie były to świeżo rozpakowane pudełka a ponaczynane opakowania. Grunt jednak w tym, że systematycznie, codziennie po kąpieli balsamowałam się i kosmetyk zamiast zalegać na półce - znikał w oczach. Ten rezultat bardzo motywuje mnie do dalszego zużywania smarowideł, bo widzę efekty systematyczności.

MOJA RADA: Wszystkim wahającym się czy dadzą radę polecam spróbować wybrać sobie jedną newralgiczną kategorię i małymi krokami dążyć do celu. Radość z jego osiągnięcia jest niesamowita i bardzo motywuje do dalszej walki!

2 komentarze:

  1. Tak się da w sumie z niektórymi kosmetykami :P Np. z balsamami właśnie, bo szampon czy żel pod prysznic to i tak się używa, byleby jeden, a nie kilka naraz :) Gratuluję :) Ja też muszę wyjść powoli na prostą, ale to wymaga czasu :P

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dokładnie, podobnie można zrobić z maskami/odżywkami do włosów. Niestety zużywają się wolno i tylko systematyczna praca daje efekty w postaci denka.

      Usuń

Przeczytaj także

Dlaczego kupujemy za dużo?

Pisałam kilka dni temu, że ponownie staję do walki z zakupoholizmem. Już myślałam, że ten temat mnie nie dotyczy, a wystarczyły dwa miesiąc...