piątek, 7 czerwca 2013

Akcja Denko - pierwsze starcie z zakupoholizmem


 
Wiem, że czekacie na zdjęcia mojej kolekcji kosmetyków, ale jest to na tyle trudne do zrobienia, że muszę przemyśleć jakąś dobrą strategię działania. Kosmetyki mam rozdzielone właściwie na 3 domy i zgromadzenie tego w jednym miejscu celem sfotografowania graniczy z cudem. Pracuję aktywnie nad tym jak to rozwiązać, a tymczasem pierwsza z moich metod jak pozbyć się nadmiaru zgromadzonych kosmetyków.AKCJA DENKO w 10 punktach:

 1. Pochowaj wszystkie nieotarte kosmetyki by Cię nie kusiło otwieranie nowym gdy masz bardzo dużo już dotąd otwartych.
 2. Zgromadź w jednym miejscu pootwierane kosmetyki, opakowania, gdzie na samym dnie zalega krem, szampon czy żel. Te kosmetyki trzeba zużyć najpierw by zrobić miejsce w pokoju, łazience czy kosmetyczce.
 3. Spisz wszystkie kosmetyki pootwierane i skreślaj gdy będą już zużyte. To bardzo motywuje i pomaga w chwilach kryzysu.
 4. Sprawdź daty ważności. Jeśli jakiś krem stracił już ważność nie stosuj go do twarzy czy pod oczy! Zużyj do rąk czy zrób na jego bazie peeling kawowy czy solny.
 5. Poukładaj kosmetyki datami ważności gdzieś w widocznym miejscu, aby były dobrze widoczne i byś przypadkiem nie miał wymówki, że już możesz otworzyć nowy.
 6. Kosmetyków, które z jakichś powodów ci nie podpasowały nie wyrzucaj! Oddaj koleżance lub wykorzystaj do innych celów
 • Żel do kąpieli wykorzystaj jako mydło w płynie lub do prania
 • Odżywkę do włosów można wykorzystać do zmiękczenia włosów podczas golenia.
 • Krem czy balsam, można wykorzystać jako bazę do maski na włosy lub jako bazę do peelingu kawowego/solnego
 1. Nie wyjmuj nowego opakowania póki nie zużyjesz starego.
 2. Zużyj najpierw te, w których jest najmniej kosmetyku. Szybciej zauważysz efekty akcji denko.
 3. Puste opakowania zbieraj do reklamówki czy kartonu. W chwilach trudności zawsze będziesz widział efekty swojej ciężkiej pracy.
 4. Nie załamuj się! Początki są zawsze trudne, ale efekty pracy na pewno będę szybko widoczne!

2 komentarze:

 1. większość z tych rad stosuje w projektach denko;)

  OdpowiedzUsuń
 2. No ja nienawidzę zbierać pustych opakowań po wszelkich kosmetykach, chyba, że będę mogła je powtórnie wykorzystać. Ale tak to lądują w śmieciach i w ten sposób ostatecznie się żegnam z nimi :)

  OdpowiedzUsuń

Przeczytaj także

Dlaczego kupujemy za dużo?

Pisałam kilka dni temu, że ponownie staję do walki z zakupoholizmem. Już myślałam, że ten temat mnie nie dotyczy, a wystarczyły dwa miesiąc...